Ништо не може да се сокрие: Фотографии од свадбата на Надал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Рафаел Надал вчера се венча со својата долгогодишна девојка, Марија Перељо во Мајорка во тврдината „Ла Форталеца“, која важи за најскапиот приватен имот во Шпанија.

На свадбената церемонија присуствуваа многу ВИП гости, помеѓу кои и поранешниот крал на Шпанија, Хуан Карлос Први, тенисерот Давид Ферер со сопругата Марта Торнел, поранешната аргентинска ѕвезда Хуан Монако, како и голем број други спортисти кои беа поздравувани од присутните лица на улиците во Мајорка.

Свадбата требаше да биде во најголема тајност со забрана за пристап на фоторепортери, но и забрана за фотографирање од страна на гостите…. Но, факт е дека ништо не може да се сокрие, па во јавноста лесно се појавија фотографии и од самите Рафа и Марија, притоа папарците откривајќи го и дизајнот на венчаницата на госпоѓа Надал…

 

Се вчитува...