Ништо од Тотенхем – Тен Хаг останува во Амстердам до 2023! (ФОТО)

Ајакс стави крај на шпекулациите за заминувањето на Ерик тен Хаг во редовите на Тотенхем откако денеска објави продолжување на соработката со холандскиот тренер до 2023 година.

Тренерот кој го превзема тимот во 2017 година освои три титули во домашното првенство, a под палката на Тен Хаг, Ајакс во врати и сјајот на европската сцена откако за прв пат по 1997 година холандскиот тим во сезоната 2018/19 се најде во полуфиналето од Лигата на Шампионите.

 

Се вчитува...