Ниту „Нено тајм“ не му помогна на Хувентуд на гостувањето кај Уникаха (ВИДЕО)

Ниту неверојатната последна четвртина на Ненад Димитријевиќ кој повторно беше најдобар во својот тим беше недоволна за целосен пресврт на Хувентуд во поразот од Уникаха по продолженија од 102-93.

Гостите од Бадалона имаа негатива од 16 поени пред стартот на последната четврстина кога на сцена стапи нашиот интернационелец кој целосно го врати својот тим во игра, а натпреварот замина во продолженија.

Сепак, Димитријевиќ не можеше се сам па домаќините успеаја по продолженија да слават со 102-93. Димитријевиќ натпреварот го заврши со 27 поени, надополнети со осум асистенции.

 

Се вчитува...