Ниту „Спајдермен“ не може да му помогне на Тотенхем (видео)

Тотенхем е далеку од борбата за висок пласман, Антонио Конте бара засилувања, а навивачите сонуваат дека звучни имиња наскоро би можеле да пристигнат во клубот.

На помош им дојде и актерот Том Холанд, кој глуми како главна ѕвезда во филмот „Спајдермен“, обидувајќи се да го убеди Килијан Мбапе да дојде во Тотенхем.

„Му реков, пријателе, мораш да дојдеш во Тотенхем. Тој тогаш почна гласно да се смее“, откри Холанд како течел разговорот со францускиот голгетер.

Кога и Спајдермен не може да помогне, јасно е дека Тотенхем има сериозен проблем.

Се вчитува...