„Нојер е најдобриот голман кој го имам видено“

Легендарниот шпански фудбалер, Чаби Алонсо вели дека Мануел Нојер е најдобриот голман кој некогаш го видел во својот живот.

„Мануел Нојер е најдобар голман кој го имам видено и со кого имам играно. За мене тој без никакви дилеми е најдобриот“, изјави Чаби Алонсо. 

Тој имаше чест да ја дели соблекувалната со Нојер од 2014 до 2017 година, период во кој три пати ја освојуваше Бундеслигата и по еднаш купот на Германија и Суперкупот.

Се вчитува...