Нојер е семоќен – Неверојатна двојна одбрана против Вердер (ВИДЕО)

Баерн Минхен во моментов игра против Вердер во 8. коло од германската Бундеслига. Иако актуелниот европски шампион е голем фаворит на овој меч, Мануел Нојер засега е херојот и го држи почетниот резултат.

Неверојатниот Нојер со двојна одбрана сега засега спречи сензација во мечот против гостите од Бремен.

 

Се вчитува...