Нов блесок на Шортс за водство на Бон во полуфиналето

Македонскиот интернационалец Ти Џеј Шортс и неговиот Бон имаат предност од 1-0 во полуфиналната серија против Лудвисбург откако на отварањето на серијата го одбранија домашниот терен триумирајќи со 80-71.

До победата Бон го предводеше натурализираниот Македонец со 22 поени при реализација 8/12 во обидите за два поени, 7 асистенции и 4 скокови.


 

Се вчитува...