Нов ден, нова тепачка во НБА – Гобер и Тарнер, сепак не се Јокиќ (ВИДЕО)

Нова тепачка во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. По дуелот кој го имаат Никола Јокиќ и Маркиф Морс пред неколку дена, минатата вечер одлучија да се пресметаат и Руди Гобер и Мајлс Тарнер.

Двајцата центри имаа шо да си кажат еден на друг на мечот меѓу Јута и Индијана, а за среќа целата расправија заврши со меѓусебно „кошкање“ и без некој посериозен инцидент.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NBAmk (@_nbamk_)

Се вчитува...