Нов убедлив триумф на Димитријевиќ и Хувентуд (ВИДЕО)

Хувентуд стигна до нов триумф во шпанската Ендеса откако на домашен терен ја декласираше Манреса со 96-68. Клучната разлика Хувентуд ја направи во второто полувреме во кое одигра офанзивно далеку подобро од првите 20 минути.

Димитријевиќ беше најдобар стрелец во својот тим со 14 поени, а додаде и три асистенции и два скока.

Се вчитува...