Нов удар за Реал Мадрид: Камавинга го повреди коленото

Проблемите на Реал Мадрид со повредени фудбалери уште повеќе се зголемија откако на листата се приклучи и Едуард Камавинга, кој го повреди коленото на последниот тренинг на француската репрезентација.

Камавинга настрада при еден дуел со Усман Дембеле, поради болка во коленото не можеше да го доврши тренингот, а според информациите на француските медиуми, тој по лекарските прегледи тој добил и зелено светло да ја напушти репрезентативната база и да се врати во својот клуб.

Останува да се види колку е сериозен проблемот, кој сигурно би му создал огромни главоболки на тренерот Карло Анчелоти. Тој веќе извесно време не може да смета ниту на Чуамени, како и на Куртоа и Милитао, кои се во аут од самиот старт на сезонава.

Се вчитува...