НФЛ-додавање на Милош Теодосиќ (ВИДЕО)

Српскиот интернационалец, Милош Теодосиќ одново ги освои симпатиите кај фановите, откако додели нова магична асистенција на натпреварот помеѓу Локомотив и Болоња во рамките на Еврокупот, овој пат со едно НФЛ додавање до Гембл, кој заби на спротивната страна за уште поголема атракција.

По денешниот триумф на гостувањето во Русија со 83-89, Болоња се искачи на првата позиција во групата „Ц“ со шест победи и ниеден пораз.

Се вчитува...