Од тензија во еуфорија, прва е Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Голема битка за првото место водеа селекциите на Македонија и на Албанија, на претквалификацискиот футсал турнир што се одржа во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Беше тензично, и двата тима ја посакуваа победата, а на крајот македонските репрезентативци покажаа повеќе и со 3-2 го добија клучниот меч против Албанија. Ќе играат во следниот елитен квалификациски циклус во Украина, против домашата селекција, Словенија и против Косово.

По триумфот, еуфорија во СЦ „Јане Сандански“. Ја заслужија радоста со одличните игри на сите три натпревари.

 

Се вчитува...