Одбојкарските кадетки ја совладаа Албанија

Македонската кадетска женска одбојкарска репрезентација ја совладаа Албанија во првиот натпревар во групата „А“ на Балканското првенство кое се одржува во Албанија.

На крајот македонските девојки ја совладаа Албанија со 3-1, и имаа одличен почеток на првенството.

Освен Албанија, во нашата група се уште и Романија и Бугарија. Во другата група се Турција, Србија, Црна Гора и Молдавија. Првопласираните две селекции ќе обезбедат место во полуфиналето.

Се вчитува...