Официјално: Џејмс Харден и Филаделфија продолжуваат заедно (ВИДЕО)

Џејмс Харден и Филаделфија ќе бидат заедно и во новата сезона откако американската супер ѕвезда потпиша нов договор со франшизата од Источната конференција. Потписот е на две години, а во договорот постои играчка опција со која Харден сам ќе одлучува дали по сезоната 2022/23 ќе биде слободен играч.

Харден пристигна во Филаделфија во месец февруари по спектакулраниот трансфер во кој беше вклучен и Бен Симонс, а за да остане во клубот се одлучи и на помала плата со цел да остави финансиски простор за нови засилувања со кои тимот ќе биде во конкуренција за титула.

Се вчитува...