Официјално: „Лудакот“ останува на „Еланд Роуд“

Марсело Биелса официјално го продолжи договорот со Лидс и останува на „Еланд Роуд“ и во следната сезона. Аргентинскиот стратег кој се прикчучи на англискиот тим во сезоната 2018/19 целосно го промени клубот и по 16 години успеа да го врати тимот во Премиерлигата.

Аргентинскиот стратег кој брзо стана миленик на навивачите во првиот меч во сезоната 2021/22 ќе се сретне со Манчестер Јунајтед.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum