ОФИЦИЈАЛНО: Варан четири години на „Олд трафорд“

Манчестер Јунајтед води со 1-0 на полувреме против Лидс Јунајтед во премиерниот меч сезонава во Премиер-лигата.

Пред натпреварот „црвените-ѓаволи“ го официјализираа трансферот на Рафаел Варан кој со тимот од „Олд трафорд“ потпиша четиригодишен договор.

 

 

Се вчитува...