„Октоподот Митревски“ се најде меѓу најдобрите одбрани сезонава во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот голман Никола Митревски се најде во топ 10 одбрани на сезоната во Лигата на шампионите. Одбраната на голманот на Порто на мечот против Пик Сегед која се вртеше по сите медиуми во Европа го освои шестото место сезонава во изборот за најдобра интервенција во елитното натпреварување.

&nbs

Се вчитува...