Осимен е бесен како рис, ги избриша сите слики во дрес на Наполи, но ќе игра вечерва против Удинезе

Нигерискиот напаѓач Виктор Осимен е бесен „како рис“ на својот клуб откако на официјалниот „Тик-Ток“ профил на Наполи беше неочекувано исмејуван.

Осимен не можел да разбере како е можно да биде исмејуван од сопствениот клуб. Итно разговарал со менаџерот за социјални мрежи во клубот од кого добил и извинување, по што беше отстранет спорниот видео-материјал.

Сепак, Осимен во меѓувреме го отследи Наполи од Инстаграм и ги избриша сите свои фотографии во дрес на шампионот на Италија.

Но, иако се шпекулираше дека тој побарал одмор и не сакал да игра до крајот на неделата, сепак нема никаква вистина во сето тоа. Подготвен е да игра вечерва на дуелот против Удинезе од 20:45 часот и веќе е најавен во стартната постава.

Се вчитува...