Осогово ја победи Плачковица на хуманитарниот меч за помош на малиот Јаков (ФОТО)

Осогово славеше против Плачковица со 1-0, иако тоа е најмалку важно за хуманитарниот пријателски натпревар за помош на малиот Јаков.

Двата тима одиграа хуманитарен меч како начин за поддршка на акцијата за финансиска помош на малиот Јаков на кого му е неопходно итно лекување во Истанбул, Турција.

И Осогово се вклучи во акцијата за помош за својот мал сограѓанин преку хуманитарниот меч на кој триумфираше со погодокот на Тоше Манов.

Се вчитува...