Осум гола на „Олд Трафорд“: Јунајтед ги торпедираше Лидс и Алиоски (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед запиша помалку неочекувано убедлива победа од 6-2 во голеадата на „Олд Трафорд“ во 14. коло од Премиерлигата.

Се на натпреварот беше решено кога Мектоминеј во 2. и во 3. минута за првпат во историјата во Премиерлигата постигна два гола во воведните три минути.

 

До полувремето потоа следеа голови и на Бруно Фернандеш во 20. минута и Линделоф во 37. минута, а Купер во 42. минута само малку ја ублажи предноста на домашните за 4-1 на полувремето.

Во вториот дел, Џејмс во 66. минута и Фернандеш во 70. минута од пенал донесоа и 6-1 за Јунајтед, а Далас во 73. минута за прекрасен евро-гол ги постави конечните 6-2.

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски го одигра целиот натпревар на „Олд Трафорд“ во дресот на Лидс.

Се вчитува...