Панчев и Бабунски им посакаа среќа на „надежите“ пред мечот со Франција (ФОТО)

Легендите на македонскиот фудбал Дарко Панчев и Бобан Бабунски им посакаа среќа на репрезентативците до 21 година пред денешниот дуел против големиот фаворит Франција. Младата репрезентација на Македонија денеска ја пречекува Франција во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Се вчитува...