Пановски ново засилување на ГФК Охрид

Охридскиот фудбалски клуб ја комплетираше дефанзивната линија, доведувајќи го Борјан Пановски. Десниот бек минатата сезона ја помина во Тетекс како позајмен фудбалер од Работнички.

 

Се вчитува...