Патриотите на Том Брејди повторно на Супербоул

Њу Ингланд Петриотс повторно ќе се борат за титулата на Супербоул откако тимот на легендарниот Том Брејди обезбеди место во финалето победувајќи во завршницата на АФЦ конфернецијата во драмтичниот дуел со Канзас Сити Чифс со 37-31 по продлженјата.

Во антрактивниот Супербоул дуел, Њу Ингланд ќе се бори со Лос Анџелес Ремс кои во финалето на нивната конференција ги совладаа Њу Олреанс Сеинтс.

За Том Брејди кој беше најзаслужен за успехот на Њу Ингланд ова ќе биде деветти историски Супербоул во кариерата, за „Патриотс“ е трето последовно учество, 11 вкупно во историјата на клубот.

Супербоулот е закажан за 3.февруари во Атланта.

Се вчитува...