Паулиста ги загуби нервите и доби директен црвен против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Стоперот на Валенсија, Габриел Паулиста доби директен црвен картон по еден несфатливо груб старт врз Винисиус.

Паулиста едноставно се исклучи и со сета сила го шутна Винисиус. Судијата веднаш му покажа директен црвен картон.

 

Gabriel Paulista (Valencia) straight red card against Real Madrid 72′ from soccer

Се вчитува...