По три месеци Еден Азар повторно во стартниот тим на Реал Мадрид

Еден Азар по јули годинава повторно ќе биде дел од стартниот тим на Реал Мадрид. Тој е во почетните 11 на „кралевите“ во мечот против Хуеска 8. коло во Ла лига.

Минатото лето Азар стигна на „Сантијаго Бернабеу“ како големо засилување, но од неговото доаѓање за клубот запиша само 16 натпревари на кои постигна само еден гол.

 

Се вчитува...