Победата на Динамо се славеше и во Лондон, но од фановите на Арсенал! (ВИДЕО)

На крилјата на фантастичниот Мислав Оршиќ и неговиот хет-трик, Динамо направи сензација на „Максимир“ со што со вкупни 3-2 се пласираше во четвртфиналето од Лига Европа.

По натпреварот популарните „БББ“ ја прославија победата со фудбалерите пред стадионот, но славеје имаше и во Лондон. Имено, навивачите на Арсенал кои го следеа мечот на Арсенал ТВ на социјалната мрежа Твитер поставија видео од нивата реакција по третиот погодок на Хрватот која ќе ги излуди навивачите на Тотенхем.

Се вчитува...