Почина поранешниот претседател на ФК Пелистер, Здравко Христовски

Поранешниот претседател на ФК Пелистер Здравко Христовски утрово починал. Тој беше прв човек на битолскиот клуб во најтешките моменти и е еден од најзаслужните што клубот не згасна.

Фудбалска Битола тагува по својот сограѓанин и еден од најголемите фанови на ФК Пелистер.

 

Се вчитува...