Почнува еуфоријата: Снежна поддршка за ракометарите (ФОТО)

Почнува еуфоријата во очекување на стартот на настапите на ракометната репрезентација на Македонија на Светското првенство во Германија.

Македонските фанови кои се во Минхен веќе се загреваат во очекување на дуелот со Јапонија кој стартува од 15:30 часот, но очигледно повеќе од загреани се и сите искрени македонски навивачи во земјава и ширум Европа… Токму една интересна снежна навивачка приказна осамна денеска како знак за поддршка на македонските ракометари.

Се вчитува...