Погледнете како Радовиш го прослави пласманот во Суперлигата (ВИДЕО)

Ракометниот клуб Радовиш по едногодишна пауза одново ќе се натпреварува во Суперлигата на Македонија откако во бараж натпреварот против Пелистер 2 славеше со 27-26 во драматична завршница во која херој на радовишани беше Здравко Постолов кој постигна гол од слободен удар по крајот на регуларниот дел од средбата.

По натпреварот во скопска Автокоманда ракометарите на Радовиш се врати во својот град каде беа пречекани од стотици фанови. Како изгледаше прославата погледнете на следното видео.

Се вчитува...