‘Полни куфери оптимизам’ во Клуж… Кире и компанија подготвени да го трасираат патот на СП (ФОТО)

ЕКИПА во Клуж,
Билјана Б. Петрушева

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Клуж каде утре ja очекува реванш натпреварот против Романија од баражот за пласман на Светското првенство 2019 во Германија и во Данска.

Нескриено позитивно расположение владее во таборот на Раул Гонзалез. Едногласно е размислувањето дека мора да се обезбеди патот на Мундијалот, посебно по оние убедливи осум гола разлика од првата средба во Скопје (32-24).

Во Клуж, покрај оние 16 кои играа на првата средба во Скопје, отпатува и голманот Златко Даскалоски кој ќе биде во конкуренција за место во тимот.

Според програмата на стручниот штаб вечерва е единствениот тренинг во салата „Демијан“ пред утрешниот натпревар кој е закажан од 17:30 часот.

 

Се вчитува...