Полуд кош немате видено – но Лука Дончиќ и се е можно

Лука Дончиќ ги поместува границите на суператрактивни кошеви при загревањето пред натпреварите на Далас, но Словенецот се надмина во пресет на синоќешниот меч со Њу Орлеанс.

Доказ за тоа е неговата атракција пред натпреварот, кога Дончиќ беше свртен со грб, се наоѓаше два метри зад кошот, Словенецот ја удри топката од земја, таа отскокна преку таблата и се спушти директно низ обрачот.

Како му успеа… тоа го знае само Лука… уживајте во неговата најнова атракција.

Се вчитува...