Португалците се „разиграа“ на „Тодор Проески“… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на португалската Санта Клара го одработија официјалниот тренинг на арената „Тодор Проески“ пред утрешниот натпревар со Шкупи во 2. квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига.

Португалците убаво се „разиграа“ на нашиот најголем стадион загревајќи се за утрешниот дуел. Санта Клара ја носи фаворитската улога пред пресметката, но јасно е дека Шкупи верува во изненадување воден од желбата за продолжување на европското лето…

 

Се вчитува...