„Последниот танц“ на Себастијан Фетел (ВИДЕО)

Легендарниот Себастијан Фетел денеска на трката за големата награда на Абу Даби ја извозе својата последна трка во кариерата, со која ја заврши богатата кариера во која четири пати стигнуваше до титулата.

Фетел Ф1 кариерата ја заврши со 53 победи и 122 подиуми, а 57 пати стигнуваше до пол-позицијата. По завршувањето на последната трка на која го освои 10. место тој го имаше и „последниот танц“ со својот Астон Мартин.

 

Се вчитува...