Потег на 17. коло во Првата кошаркарска лига (ВИДЕО)

Седумнаесеттото коло од Првата кошаркарска лига ни донесе шест нови возбудливи натпревари по кои на победи се радуваа Гостивар, Работнички, Еуро Никел, Кожув, МЗТ Скопје и Чаир 2030.

На терените во Гостивар, Скопје, Кавадарци и Гевгелија видовме голем број на атракции, а најубавата ни доаѓа од „26ти Април“ и е дело на Александар Костоски кој погоди речиси од логото.

Се вчитува...