Потези за најавни шпици во НБА – штета што не се регуларни (ВИДЕО)

Оваа недела најсилната кошаркарска лига беше блиску до тоа да биде одбележана со шутот од речиси цел терен на Џоел Ембид, кој си поигра со обрачот, но не се протна низ мрежичката. Спектаклот изостана, но НБА лигата сега потсети на неколку неверојатни потези кои доколку беа реализирани според прописите долго ќе се вртеа низ најавните шпици.

Во компилацијата на неверојатни забивања, додавања и шутеви, покрај Ембиџ се најдоа и Џа Морант, Расел Вестбрук, Чанси Билапс, Кевин Гарнет, Леброн Џејмс…

Се вчитува...