Позитивна атмосфера, оптимизам, силен мотив за успех на квалификацискиот турнир (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските ракометарки низ максимално позитивна атмосфера го одработија и последниот тренинг пред утрешниот старт на квалификацискиот турнир за место во баражот за Светското првенство во Шпанија.

Избраничките на Симе Симовски се полни оптимизам верувајќи дека може и до трите победа, против Исланд, Литванија и Грција, во борбата за првите две позиции во групата кои носат место во баражот…

 

Се вчитува...