Познат составот на Македонија со кој ќе и се спротистави на Украина (ФОТО)

Младинската репрезентација на Македонија за играчи до 20 години, денеска во Варна почнува со настапи на ЕХФ шампионатот.

Селекторот Бранко Ангеловски и неговите избраници за прва пречка ќе ја имаат селекцијата на Украина, а дуелот е закажана со почеток во 17 часот.

Ангеловски за денешниот дуел со Украинците одбра 18 ракометари. Од комбинација отпаднаа само Давид Димевски и Томислав Димковски.

 

Се вчитува...