Позната причината за трагичната смрт на Николиќ

Трагична вест утрово ја потресе македонската ракометна јавност, откако поранешната репрезентативка Јулија Николиќ (Портјанко), почина ненадејно синоќа на 38-годишна возраст.

Извори блиски до трагично починатата обелоденуваат дека срцев удар бил причина за смртта на 38-годишната Јулија, која се враќала од Грција. Кобниот момент се случил во близина на Велес, каде таа останала без свест и починала на лице место.

Јулија Николиќ одбележа една ера во македонскиот ракомет и беше една од омилените во дресот на Кометал Ѓорче Петров. Покрај за европскиот шампион од 2002 година, Николиќ беше дел и од ЖРК Вардар.

Се вчитува...