Прекрасен гол на Сане од слободен удар … (ВИДЕО)

Лирој Сане постигна гол за кој уште долго ќе се зборува. Тој донесе водство за Баерн Минхен од 1-2 во куп натпреварот против Кил со прекрасен гол од слободен удар.

Германецот биеше феноменално, а голманот на домаќините немаше никаква шанса да интервенира.

 

 

Се вчитува...