Премиерот Заев и Мојсовски со поддршка за одбојкарите (ФОТО)

Македонската одбојкарска репрезентација против Данска ќе ја нападне титулата во Европската сребрена лига.

Публиката се врати на трибините во спортските арени во Македонија, а во салата „Парк“ во Струмица присутни се и премиерот Зоран Заев, директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски и Министерот за здравство Венко Филипче во друштво на раководството на одбојкарската федерација на Македонија, како поддршка за одбојкарите во битката за трофејот во Европската сребрена лига.

Се вчитува...