Проблем во Црвена Звезда: Мирко Иваниќ позитивен на Covid-19

Српскиот првак Црвена Звезда се соочува со проблем пред дербито против Партизан. Тој дефинитивно нема да може да настапи на вечното дерби кое е закажано за 18 октомври. Ова е голем проблем за тренерот Дејан Станковиќ, но и опасност за останатиот дел од екипата.

По десет одиграни натпревари Црвена Звезда има максимални 30 бода, а Партизан заостанува осум бода зад „црвено-белите“.

 

 

Се вчитува...