Продолжува тажната европска приказна на Шкендија: Губи и со 2-0 од Рига (ВИДЕО)

Продолжувајќи го разочарувачкото издание од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите и елиминацијата од словенечка Мура, фудбалерите на Шкендија губат веќе и со 2-0 и на гостувањето против летонска Рига во второто квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига.

Рига дојде до предност и со 2-0 со голот на Јури Вакулко во 52. минута од средбата.

 

Случувањата од теренот во главниот град во Летонија навестуваат нов пораз на тетовци ова лето на европската сцена.

Се вчитува...