Прославата на Црвена Звезда прерасна во масовна тепачка на „Делије“ и „Гробари“- Уапсени преку 100 лица (ВИДЕО)

Вечерва во Белград во текот на прославата на шампионската титула на Црвена Звезда дошло до масовна тепачка на навивачите на овој тим и Партизан.

До тепачката дошло за време на самата церемонија, а едно лице било потешко повредено. Во делот на градот каде што почнала тепачката сите локали се затворени, а гостите останале во нив како би останале на сигурно.

Српските медиуми пренесуваат дека голем дел од обезбедувањето во тие кафулиња се навивачи на Партизан па затоа дошло и до тепачка меѓу „Делије“ и „Гробари“. Според последните информации уапсени се преку 100 лица, а на лице место дошол и министерот за внатрешни работи Александар Вулин.

 

Се вчитува...