Прв пораз на „кралевите“ – Еспањол застана на патот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид го забележа првиот пораз во новата сезона откако загуби на гостувањето кај Еспањол со 2-1 во осмото коло од шпанското првенство.

Де Томас го отвори натпреварот во 17. минута, а овој резултат остана на семафорот и до крајот на првото полувреме. Видал донесе предност од 2-0 во 60. минута, а Бензема во 71. минута го постигна утешниот гол за „кралскиот клуб“.

 

Се вчитува...