Првите поени на Гасол по враќањето во Барса (видео)

Пау Гасол вечерва против Баерн Минхен го игра својот прв натпревар за Барселона по враќањето од НБА-лигата. Шпанскиот ветеран веднаш остави трага врз играта на каталонците, постигнувајќи шест поени за четири минути игра, пред да биде преселен на клупата за резерви.

Барселона без оглед на исходот од овој меч ќе заврши како првопласирана, поради Јасикевичиус реши на овој меч воопшто во тимот да не бидат Миротиќ и Хигинс.

Се очекува Гасол да одигра дваесетина минути, во обид тој да влезе во посакуваниот ритам токму за клучниот дел од сезоната, во која Барса ќе атакува на трофеи како во Евролигата, така и во шпанскиот шампионат.

 

Се вчитува...