ПСЖ без Мбапе и Дембеле славеше над Ница (ВИДЕО)

Фудбалерите на Пари Сен Жермен славеа на гостувњето кај Ница со 1-2 во заостанатиот натпревар од 32. коло во француската Лига 1.

Иако Луис Енрике на овој меч не можеше да смета на Мбапе и Дембеле, светците сепак успеаја да стигнат до нов триумф. Водство од 0-1 донесе Баркола во 18. минута, додека само четири минути подоцна беше 0-2 со погодокот на Загуе.

Конечните 1-2 беа дело на Чо во 31. минута.

Nice 0 – [2] PSG – Yoram Zague 24′
byu/etclassico insoccer

Во вториот меч вечерва Ремс славеше над Олимпик Марсеј со 1-0.

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...