ПСЖ го освои Купот на Франција

Пари Сен Жермен го освои трофејот во Купот на Франција, оправдувајќи ја фаворитската улога против нисколигашот Ле Хербие. „Светците“ славеа со 2-0 на „Стад де Франс“ и ја заокружија доминацијата на домашната сцена.

ПСЖ дојде во водство со голот на Џовани Ло Селсо во 26.минута, а триумфот го завери Единсон Кавани од пенал во 74.минута.

Се вчитува...