Путин повторно во акција – Играше хокеј со легендите на КХЛ (ВИДЕО)

Претседателот на Русија, Владимир Путин е голем љубител на хокејот. Тој повторно го облече црвениот дрес и настапи на егзибициски натпревар. На отворањето на Ноќната хокеарска лига, на лизгалиштето на Црвениот плоштад во Москва, Путин го носеше дресот со број „11“.

Со него настапија и неколку легенди на рускиот хокеј, Павел Буле, Валериј, Каменски, Сергеј Фјодор и Алексеј Касатонов, а еден од соиграчите му беше и актуелниот министер за одбрана Сергеј Шојгу.

Се вчитува...