Раџа го има најемотивното простување со Балашевиќ – Дино рецитираше во чест на легендарниот Џоле (ВИДЕО)

Целиот Балкан се простува со еден од најголемите уметници во земјите од поранешна Југославија, Ѓорѓе Балашевиќ. Пораки стигаат буквално од сите места од Вардар па се до Триглав, но дефинитивно најемотивната ја има поранешниот хрватски кошаркар, Дино Раѓа.

Тој сподели видео на социјалните мрежи на кое ја рецитираше песната „Панонски морнар“, која Марко Милошевиќ специјално ја напиша за Балашевиќ.

 

Се вчитува...