Рајо Ваљекано го смени Мичел, Столе Димитриевски ќе има нов тренер

Шпанскиот прволигаш Рајо Ваљекано одлучи да се раздели со досегашниот тренер Мичел. Ова значи дека македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски во наредните неколку денови ќе добие нов тренер во клубот. По седумте последовни порази, раководството на клубот одлучи да ја раскине соработката со Мичел.

Нови кандидати за тренерската позиција во Рајо Ваљекано се Пако Хемез, Зиганда и Веласкез. Тимот во моментот се наоѓа на претпоследната позиција на табелата во Ла Лига со 23 бода и ќе води грчевита борба за опстанок во шпанската елита.

Се вчитува...